Teatr-Akcje - Plenerowy Festiwal Działań Teatralnych - Program
I Suwalskie Teatr-Akcje
Program O imprezie Informacje prasowe Galerie Księga gości

11.08
Teatr Form Czarno-Białych "Plama" we współpracy z Teatrem Kreatury - "Romeo i Julia", Wiliama Shakespeare, "Kaczy Dołek" na Osiedlu Północ w Suwałkach, godz. 20.00. plakat
12.08
Prezentacja spektaklu "Miejski Kraul" Teatru Kreatury z Gorzowa Wielkopolskiego, przed Muzeum Okręgowym w Suwałkach, godz. 20.00. plakat
Prezentacja spektaklu "DNA Felicita" Grupy Teatralnej Prefabrykaty z Poznania, Zalew Arkadia, godz. 21.30
Spotkanie z twórcami teatrów biorących udział w Teatr-Akcjach 11 i 12 sierpnia 2006, ok. 23.00, Ogród Letni Rozmarino
16.08 Gwiazda: Biuro Podróży z Poznania. Prezentacja spektaklu "Carmen Funebre" w Parku Konstytucji 3-go Maja w Suwałkach, godz. 21.00.
18-19.08 Warsztaty artystyczne (teatralne, wokalno-muzyczne, plastyczne i ekologiczne) dla dzieci z Osiedla Północ w Suwałkach, które zakończą się pokazami prac warsztatowych na plenerowej scenie na "Kaczym Dołku"
19.08 "Kaczy Dołek", Osiedle Północ w Suwałkach, rodzinny festyn artystyczno-ekologiczny, godz. 17.00 - 20.00:
Pokazy prac warsztatowych dzieci z Osiedla Północ, godz. 17:00
Spektakl "Wioska głupców" Młodzieżowej Grupy Teatralnej Kuku ze Skapiskis na Litwie, godz. 18:00
Koncert zespołu Dautenis z Suwalszczyzny, godz. 19:00
25.08 Akcja teatralna "P.O.D." Teatru Karton ze Szczecina, ul. Chłodna w Suwałkach, w godzinach przedpopołudniowych
26.08 Grupa Kuglarska Behemot (Suwałki) i Teatr Karton (Szczecin) przy wsparciu Teatru Form Czarno-Białych Plama (Suwałki), "Prometeusz - walka o ogień", widowisko na dziedzińcu byłego Kolegium Nauczcielskiego w Suwałkach, ul. Kościuszki 6, godz. 20.30. Projekt "Prometeusz" zrealizowano w ramach programu "MAKE A CONNECTION" Polskiej Fundacji Dzieci i Młodzieży oraz Firmy NOKIA.
Spotkanie z twórcami teatrów biorących udział w Teatr-Akcjach 25 i 26 sierpnia 2006, ok. 22.30, Ogród Letni Rozmarino.
07.09 Teatr Form Czarno-Białych "Plama" we współpracy z Waldemarem Majorem Fydrychem - Autobus, happening w autobusie miejskim linii nr 14, godz. 13.50 - 15.20.
Spotkanie dla uczniów Suwalskich szkół średnich z Waldemarem Majorem Fydrychem - twórcą Pomarańczowej Alternatywy. Wykład i projekcje filmów o happeningu i działalności Pomarańczowej Alternatywy, godz. 19.00 - dziedziniec restauracji "Na Starówce".
08.09 Prezentacja spektaklu "Radżas" Teatru Terminus a quo z Nowej Soli w Pasażu Grande-Synthe w Suwałkach, godz. 15.30
Spotkanie dla uczniów suwalskich szkół średnich z Marcinem Liberem, reżyserem Teatru USTA-USTA z Poznania połączone z projekcjami fragmentów spektakli. Rozmowa o eksperymentach i poszukiwaniach w teatrze początków XXI wieku, godz. 19.00 - Ogród Letni Rozmarino.
09.09 Teatr Form Czarno-Białych "Plama" we współpracy z Teatrem Terminus a quo - Książę Niezłomny, Calderona/Słowackiego, dziedziniec Archiwum Państwowego w Suwałkach, brama na ul. Kościuszki 69, godz. 21.00
Spotkanie z twórcami teatrów biorących udział w Teatr-Akcjach 07 - 09 września 2006, ok. 23.00 - Ogród Letni Rozmarino.
Serdecznie dziękujemy wszystkim osobom i instytucjom za zaangażowanie i pomoc w realizacji I Suwalskich Teatr-Akcji 2006.

Mecenat: Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Fundacja Bankowa im. Leopolda Kronenberga, Fundacja J&S Pro Bono Poloniae, Urząd Miasta Suwałki
Partnerzy: Młodzieżowy Dom Kultury w Suwałkach - Dyrektor Bożena Kamińska, Regionalny Ośrodek Kultury i Sztuki w Suwałkach - Dyrektor Maria Lauryn - Mirosław Jankowski - Tymoteusz Zawadzki, Rozmarino Pizzeria / Galeria - Piotr Bagiński, Stowrzyszenie Teatr Efemeryczny - Joolanta Hinc-Mackiewicz, Browar Północny w Suwałkach
Patroni medialni: TVP 3, Radio 5 - Emilia Klejmont - Emil Bajer, Gazeta Współczesna - Irena Poczobut - Tomasz Kubaszewski, Tygodnik Suwalski - Agnieszka Szyszko
Wsparcie organizacyjne: Urząd Miasta Suwałki - Prezydent Józef Gajewski - Zastępca Prezydenta Mariusz Klimczyk - Marcin Michniewicz, Ośrodek Sportu i Rekreacji w Suwałkach - Dyrektor Zbigniew Jan Wisiecki - Lucyna Tomaszewska - Sławomir Drejer - Władysław Ewko, Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej Sp. z o.o. - Marek Giedrojć, Miejska Dyrekcja Inwestycji w Suwałkach - Dyrektor Romuald Koleśnik, Suwalska Spółdzielnia Mieszkaniowa - Prezes Krzysztof Mażul - Stanisław Topolski - Jan Wiszniewski - Stanisław Sieczkowski, Rejon Energetyczny Suwałki - Kierownik Zbigniew Kozłowski - Marek Wasilewski - Miłosław Jakubowski, Zarząd Budynków Mieszkalnych w Suwałkach - Dyrektor Ryszard Ołów, Muzeum Okręgowe w Suwałkach - Dyrektor Jerzy Brzozowski, Archiwum Państwowe w Suwałkach - Dyrektor Tadeusz Radziwonowicz, Polskie Biuro Podróży - Elżbieta Mioduszewska, Leszek Szałaszewicz, Jasiek Życzkowski
Artyści:
Romeo i Julia, Teatr Form Czarno-Białych Plama: Mirosława Krymska - Agata Włodarczyk - Izabela Giczewska - Kamila Brodowska - Monika Łazuk - Agnieszka Dragon - Joanna Krupadziorow - Sylwia Butkiewicz - Mateusz Naumowicz - Krzysztof Kukuć - Marcin Lewoń - Krzysztof Rudowicz - Krzysztof Dziemian, Teatr Kreatury: Agata Zapała - Alina Czyżewska - Agnieszka Kondysz - Marta Pohrebny-Karcz - Dominika Olszowy - Mateusz Szkop - Leszek Zdrojewski - Przemek Wiśniewski - Miłowan Karcz - Paweł Marnysz
Miejski Kraul, Teatr Kreatury: Dominika Olszowy - Agnieszka Kondysz - Leszek Zdrojewski - Przemek Wiśniewski
DNA Felicita, Grupa Teatralna Prefabrykaty: Marianna Piskorz - Julia Szmyt - Joanna Stankiewicz - Honorata Kabacińska - Magda Gens - Karolina Kubalczyk - Agata Włodarczyk - Agata Skórzyńska - Dominika Olszowy - Joanna Wróblewska - Dorota Kondek - Maciej Krych - Marcin Wróblewski - Bartek Giezek
Carmen Funebre, Teatr Biuro Podróży: Marta Strzałko - Agata Elsner - Jarosław Siejkowski - Tomasz Wrzalik - Łukasz Kowalski - Bartosz Borowski - Bogumił Gauden - Tomasz Rozmianiec - Łukasz Misiorny
Warsztay ekologiczno-artystyczne dla dzieci i młodzieży na "Kaczym Dołku": Agata Włodarczyk - Paula Kamińska - Izabela Giczewska - Elżbieta Leśkiewicz - Magda Sowul - Małgorzata Makowska - Monika Rudowicz - Mietek Iwaszko - Marcin Panek - Marcel Dąbrowski - Piotr Fiedorowicz
Wioska głupców, Młodzieżowy Teatr "Kuku" ze Skapiskis na Litwie: Rasa Kausakyte - Dovydas Bacanskas - Martynas Bagdonavicius - Zivile Kausakyte - Milda Beleckaite - Benas Bacanskas - Vita Vadoklytë - Saulius Balys
Zespół Dautenis: Małgorzata Makowska - Monika Rudowicz - Piotr Fiedorowicz
Akcja teatralna P.O.D., Teatr Karton: Kasia Danielak - Inga Wójcik - Alicja Sztark - Maria Sztark - Agata Sowińska - Agata Ilnicka - Daniel Źródlewski - Jakub Sadowski - Jakub Henke
Prometeusz - walka o ogień, Grupa Kuglarska Behemot: Agata Wodarczyk - Izabela Giczewska - Paula Kamińska Foka - Kamila Brodowska - Aleksandra Chenk - Marlena Maliszewska - Joanna Malesińska - Ania Gołarzewska - Paulina Zielińska - Dominika Panek - Paulina Dąbrowska - Marta Wróblewska - Ewa Brylińska - Ada Dziuba - Jan Szumiński - Marcel Dąbrowski - Wojtek Jaśkiewicz - Marcin Panek - Dominik Szumiński - Maciej Czerniecki, Teatr Karton: Kasia Danielak - Inga Wójcik - Alicja Sztark - Maria Sztark - Agata Sowińska - Agata Ilnicka - Daniel Źródlewski - Jakub Sadowski - Jakub Henke, Teatr Form Czarno-Białych Plama: Marcin Lewoń - Krzysztof Rudowicz - Krzysztof Dziemian
Autobus, Waldemar Major Fydrych, Teatr Form Czarno-Białych Plama: Joanna Malesińska - Paulina Zielińska - Ada Dziuba - Dominika Panek - Aleksandra Haponik - Marta Wróblewska - Ewa Grygo - Kamila Brodowska - Joanna Krupadziorow - Paula Kamińska Foka - Mirosława Krymska - Adrianna Krymska - Krzysztof Rudowicz - Bartosz Szczepankiewicz - Marcel Dąbrowski - Marcin Panek - Dominik Szumiński - Maciej Czerniecki - Mateusz Naumowicz - Michał Cieślikowski - Krzysztof Dziemian
Waldemar Major Fydrych - Pomarańczowa Alternatywa
Radżas, Teatr Terminus a quo: Agnieszka Buczkowska - Katarzyna Mikołajczak - Edward Gramont - Michał Kasprzak, Gościnnie: Monika Łazuk - Agnieszka Dragon - Joanna Krupadziorow - Paulina Zielińska - Paula Kamińska Foka - Ewa Grygo - Mateusz Naumowicz - Krzysztof Rudowicz - Michał Cieślikowski
Marcin Liber - Teatr Usta-Usta
Książę Niezłomny, Teatr Terminus a quo: Agnieszka Buczkowska - Katarzyna Mikołajczak - Edward Gramont - Michał Kasprzak, Teatr Form Czarno-Białych Plama: Paulina Zielińska - Agata Włodarczyk - Paulina Dąbrowska - Paula Kamińska Foka - Agnieszka Dragon - Monika Łazuk - Joanna Krupadziorow - Ewa Grygo - Wojtek Jaśkiewicz - Marcin Lewoń - Krzysztof Dziemian

Sztab organizacyjny: Mirosława Krymska - Agata Włodarczyk - Karolina Kiełczewska - Krzysztof Rudowicz - Łukasz Korol - Krzysztof Dziemian
Copyright © Stowarzyszenie Aktywności Społeczno-Artystycznej "Nie Po Drodze"